Zaproszenie Centrum Europejskiego na spotkanie z wybitną ekspertką ds. cyberbezpieczeństwa mgr inż. Joanną Karczewską

Miło nam poinformować, że zaproszenie do wygłoszenia gościnnego wykładu w CE UW przyjęła Pani mgr inż. Joanna Karczewska, wybitna specjalistka w obszarze cyberbezpieczeństwa, One of Europe’s Top Cyber Women, ISACA Warsaw Chapter, Członek Komisji Sejmowej ds. Cyfryzacji, Innowacyjności  i Nowoczesnych Technologii.

Prelegentka przedstawi najistotniejsze aspekty współczesnych zagrożeń świata cyfrowego oraz wskaże na właściwe zachowaniaw postepowaniu z nimi. Do wzięcia udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani Pracownicy i Studenci CEUW. Zachęca się do przyniesienia swojego sprzętu elektronicznego (laptopów i smartfonów), który może się przydać w części praktycznej spotkania.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 maja 2023 r. godz. 13.15-14.45 w sali 214

Pani mgr inż. Joanna Karczewska jest absolwentką Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej z ponad 40-letnim doświadczeniem w informatyce. Przeszła całą drogę zawodową od operatora do dyrektora. Pracowała w instytucjach państwowych oraz firmach polskich i zagranicznych. Będąc certyfikowanym audytorem – CISA – specjalizuje się w audytach informatycznych w jednostkach sektora finansów publicznych. Jako Expert Reviewer uczestniczyła w opracowaniu metodyk COBIT5 i COBIT 2019, ITAF 4th Edition oraz najnowszych publikacji ISACA dotyczących Digital Trust Ecosystem Framework (2022-2023). Bierze udział w konsultacjach aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Ma na swoim koncie liczne publikacje w prasie fachowej i wystąpienia na konferencjach IT. Obecnie jest autorką artykułów w periodyku DOMENA wydawanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Zachęca kobiety do pracy w cyberbezpieczeństwie. Ekspert Najwyższej Izby Kontroli.

Spotkanie organizuje dr hab. Marta Grabowska, prof. UW

Zespół społeczeństwa cyfrowego i informacji w Unii Europejskiej CE UW