mgr Paweł Płatek
e-mail: pplatek@uott.uw.edu.pl
Absolwent Wydziału Geologii (WG) UW, studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW – Zarządzanie Szkołą Wyższą (2016) oraz na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW – Komunikacja Korporacyjna (2024). W latach 2006–2013 prowadził zajęcia dydaktyczne na Wydziale Geologii UW. Podczas 20 lat pracy na WG UW pełnił także m.in. funkcję Kierownika Środowiskowego Laboratorium Badań Ośrodków Skalnych. W 2016 roku dołączył do zespołu ówczesnego Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW, gdzie odpowiada za prowadzenie konsultacji i wsparcia dla społeczności akademickiej w zakresie ochrony własności intelektualnej i komercjalizacji. Współuczestniczy w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń oraz warsztatów dla zespołów naukowych, szkół doktorskich i studentów z zakresu własności intelektualnej i komercjalizacji; inicjuje działania mające na celu upowszechnienie wyników działań komercjalizacyjnych.
Współprowadzenie zajęć:
- Warsztaty Transfer wiedzy (warsztat naukowca)z ramieniaCentrum Transferu Technologii i Wiedzy w ramach Przedmiotów Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych (2024)Tematyka warsztatów: omówienie własności intelektualnej, prawa autorskiego, komercjalizacji wiedzy, ekosystemu transferu na UW (CTTW, Inkubator UW, UWRC) oraz roli AI w ochronie własności intelektualnej.
- Warsztaty Transfer wiedzy z ramieniaCentrum Transferu Technologii i Wiedzy (2024)
Zajęcia rozwijające umiejętności dzielenie się wiedzą. Ich celem jest poznanie możliwości związanych z transferem wiedzy z uczelni do przedsiębiorstw, instytucji publicznych i NGO, dostosowanym do odbiorców.
- Warsztaty Podstawy funkcjonowania w świecie naukowym – warsztaty w ramach współpracy ze Szkołą Doktorską Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (2024)
Zajęcia obejmujące etykę badań, finansowanie grantów (NCN, ERC), transfer wiedzy, ochronę własności intelektualnej oraz przygotowanie do skutecznych prezentacji wyników badań naukowych na konferencjach, seminariach i spotkaniach biznesowych.
- Laboratorium Zarządzanie badaniami naukowymi (Moduł 3) w ramach współpracy
ze Szkołą Doktorską Nauk Społecznych (2024)
Zajęcia o transferze wiedzy i jej komercjalizacji, ekosystemie transferu na UW (CTTW, Inkubator UW, UWRC) oraz wykorzystaniu AI. Przykłady udanych transferów i analiza czynników sukcesu.
- Prowadzenie zajęć Geometria przestrzenna na Wydziale Geologii UW.
Współpraca z WG UW w latach 2006-2013.