Komunikat Rektora w sprawie terminów oraz formy ubiegania się o świadczenia pomocy materialnej w roku akademickim 2024/2025

Forma i terminy składania wniosków o przyznanie studentom stypendium rektora, stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych i zapomogi w roku akademickim 2024/2025.

Stypendium rektora

• Aby ubiegać się o stypendium rektora, złóż wniosek przez USOSweb
  • W szczególnie uzasadnionych wypadkach (np. w sytuacji błędów technicznych uniemożliwiających złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego w USOSweb), możesz złożyć wniosek w formie papierowej w Biurze ds. Pomocy Materialnej.
  • Wnioski o stypendium rektora można składać od 16 września do 15 października 2024 roku.

Stypendium socjalne

• Aby ubiegać się o stypendium socjalne, złóż wniosek przez USOSweb
  • Możesz to zrobić najwcześniej 2 września 2024 roku.
  • Żeby zachować prawo do stypendium na dany miesiąc, musisz złożyć wniosek do końca danego miesiąca

Przykład: Żeby dostać stypendium za październik, musisz złożyć wniosek najpóźniej 31 października.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych

• Aby ubiegać się o stypendium dla osób niepełnosprawnych, złóż wniosek przez USOSweb
  • Możesz to zrobić najwcześniej 15 września 2024 roku.

Zapomoga

• Aby ubiegać się o zapomogę, złóż wniosek przez USOSweb.
  • Wniosek możesz złożyć najwcześniej 1 października 2024 roku.
  • Wnioski o zapomogę można składać przez cały rok akademicki.

Podstawa prawna

8 ust. 1 Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 142 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 1 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego (tekst jednolity: Monitor UW z 2021 r. poz. 215 ze zm.).