Wszyscy członkowie społeczności mogą liczyć na wsparcie uczelni. Jednocześnie prosimy o uszanowanie pamięci ofiary tragicznego zdarzenia z 7 maja 2025 roku i nierozpowszechnianie materiałów audiowizualnych przedstawiających miejsce zbrodni.
To numer alarmowy Uniwersytetu Warszawskiego. Można pod niego dzwonić w każdej sytuacji zagrożenia na terenie uczelni.
Oferuje wsparcie psychologiczne studentom, doktorantom i pracownikom uczelni. Psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze psychiatrzy udzielają bezpłatnego wsparcia.
w najbliższy czwartek i piątek (8–9 maja 2025) w godzinach 09.00–24.00
PUNKT INTERWENCYJNY DLA PRACOWNIKÓW
ul. Oboźna 8, Warszawa (parter)
czynny w godzinach 9.00–20.00
PUNKT INTERWENCYJNY DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW
ul. Pasteura 7, Warszawa (wejście od ul. Banacha, I piętro, pokój 108)
czynny w godzinach 9.00–20.00
https://cpp.uw.edu.pl/
CAFE KRYZYS
Namiot Ośrodka Interwencji Kryzysowej
Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
PATROLE INTERWENTÓW KRYZYSOWYCH
Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Zespół Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii CSK MON WIM – PIB uruchomił specjalistyczną pomoc psychologiczną dla studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego znajdujących sie w kryzysie psychicznym w związku z tragicznymi wydarzeniami na Kampusie.
W celu umówienie telekonsultacji psychologicznej lub bezpośredniego spotkania z psychologiem należy dzwonić pod numerem: 885 561 408.
Z pomocy można skorzystać we wszystkie dni tygodnia w godzinach 8.00–20.00, także w sobotę 10 maja i niedzielę 11 maja w tych samych godzinach.
W sytuacjach szczególnych każdy pracownik i student Uniwersytetu Warszawskiego może zgłosić się przez całą dobę bezpośrednio do Klinki, gdzie po konsultacji przez lekarza dyżurnego zostanie podjęta decyzja o koniczności leczenia szpitalnego.
INFORMACJE CPP UW DOSTĘPNE TAKŻE TUTAJ